
JOURE - Het DE plein in Joure was zaterdag gevuld met de 2024 editie van het InsideOut festival. Verschillende optredens vermaakten het publiek. De afsluiting was een “enorme knaller”.
Om 15.00 uur trapte het nieuwe talent uit Joure af met de band Aftrall. Buiten was er in de middag akoestische muziek te horen van Rabbit Days, Graaf Landgraaf en Timo de Jong. Daarna werd er op het plein ruimte gemaakt voor de grotere bands van de avond. Met een prachtig mooi dromerig repetoire van Moonloops, die net in januari een nieuwe plaat hebben uitgebracht. Gevolgd door “onze eigen Bruckenbauer”, die op de valreep nog inviel voor een andere band. En de Overijsselse band Primaat wist figuurlijk het dak eraf te spelen op het plein.
Fijnproever
Inside de Stam waren bands te zien voor de fijnproever. Zoals ORDR, een band uit Zuid Holland die programmeur Bert Steeman per toeval heeft leren kennen tijdens een Marktplaats aankoop van een basgitaar voor zijn dochter. Er ontstond een leuke klik en de programmeur besloot hen vast te leggen voor InsideOut. Een gouden keuze, want binnen bleek ook de rest van het Jouster publiek een klik met hen te hebben.
De sfeer was goed en er werd flink gedanst. De nieuwe geluiden van Soldier One mochten niet ontbreken op InsideOut. Dit is een band uit de eigen stal van 8501Indie, de organisatie achter het festival. De mooie zanglijnen en elektronische muziek in combinatie met live muziek bracht alles tot een mooi harmonieus geheel.
Ontzettend veel
De afsluiter binnen was een enorme knaller met Abuzz. Er werd verteld dat de zanger wellicht iets later was, maar dat dat niet uitmaakt. Abuzz begon te spelen, er gebeurde ontzettend veel. Op het kleine podium stonden uiteindelijk vijf man sterk met allerlei muziekinstrumenten die je niet in een standaard band ziet.
Als publiek kwam je in een soort gekke achtbaan terecht waar je niet meer uit wilde. De zanger kwam met zijn PostNL jasje binnenstormen. Deed het rap uit, pakte de microfoon en ging echt helemaal los. Vol verbazing zaten de mensen naar het tafereel te kijken. Magisch!



















