Algemeen

Geen 37e editie Friese Ballonfeesten, muziekprogramma naar park Heremastate

Door: Douwe Bijlsma

JOURE - De Friese Ballonfeesten in Joure zijn geannuleerd. De organisatie heeft dit drastische besluit zeven dagen voor aanvang van de 37e editie moeten nemen. De conditie van evenemententerrein de Nutsbaan is zo slecht door alle regenwater dat het niet verantwoord is om er op meerdere dagen tienduizenden bezoekers op te ontvangen. De Friese Ballonfeesten zouden worden gehouden van 24 tot en met 28 juli.

De 37e edtie van de Friese Ballonfeesten gaat niet door omdat het veld te slecht is.
De 37e edtie van de Friese Ballonfeesten gaat niet door omdat het veld te slecht is. Foto Gewoan Dwaan / Douwe Bijlsma

De neerslag van de afgelopen periode zorgt voor een extreem nat en verzadigd grasveld, waarop het water hoog staat. Er is gekeken naar alternatieven, maar helaas is er geen mogelijkheid om het hele programma door te laten gaan zoals gepland. Vorige week vrijdag moest Swipe Dei ook al worden afgelast vanwege de slechte gesteldheid van de Jouster Nutsbaan.

Het is voor het eerst in het bestaan dat de Ballonfeesten niet door kunnen gaan vanwege het slechte veld. In coronatijd werd het festival twee keer geschrapt, maar daarbuiten zijn er sinds 1986 elk jaar Ballonfeesten geweest. In die periode waren er wel edities waar één of meerdere dagen door overvloedige regenval geschrapt werden. Maar een drastisch besluit als dit heeft de organisatie nooit hoeven nemen.

Muziek gaat door, in Park Heremastate
Wel wordt het muziekprogramma op vrijdag 26 en zaterdag 27 juli verplaatst naar Park Heremastate. “We hopen dat bezoekers hier ‘s avonds massaal naartoe zullen komen, zodat we er dat weekend toch nog een feest van kunnen maken”, zegt Erwin Bethlehem, voorzitter van de Friese Ballonfeesten.

Diep teleurgesteld 
De organisatie is diep teleurgesteld dat de Friese Ballonfeesten nu niet door kunnen gaan zoals gepland en leeft mee met alle vrijwilligers die zich het afgelopen jaar keihard ingezet hebben voor het evenement. Iedereen die met een ballon mee zou gaan of op een andere manier bij de Friese Ballonfeesten betrokken is, wordt op korte termijn door de organisatie geïnformeerd. Er hadden zich dit jaar 38 ballonvaarders aangemeld.

Lees ook: www.grootdefryskemarren.nl/nieuws/cultuur-en-uitgaan/83905/video-waarom-de-friese-ballonfeesten-niet-door-kunnen-gaan-ee

De toestand van de Nutsbaan is te slecht door alle regen.
Afbeelding