FOTO’S / Nieuw natuurpad Vegelinbossen: op ontdekkingstocht met de Jonkheer

SINT NICOLAASGA – In de Vegelinbossen is rondom de grote vijver een natuur- en ontdekkingspad aangelegd. ‘Hoog bezoek voor de Jonker’ werd donderdag officieel geopend. Daarna was het tijd voor de leerlingen van basisschool De Paedwizer om het nieuwe pad te ontdekken.
De opening werd gedaan door Jonkheer Tjalling van Eysinga samen met leerlingen van groep 1. Van Eysinga is eigenaar van het bos en vindt het prachtig dat mensen zijn bos bezoeken. Het idee van een nieuw natuurpad vindt hij erg leuk. Het pad is ontwikkeld door natuurgidsen Constance, Geartsje en Wiesje van Groen Doen. Vrijwilligers van de Hobbywerkplaats en Creatheek in Sint Nyk hebben de paaltjes, die bij het pad horen, gemaakt, beschilderd en geplaatst. De illustraties in het bijbehorende boekje zijn gemaakt door Betty Schellevis-Guldemeester.
Het leven van een vlinder ontdekken
Op hun tocht over het pad ontdekken kinderen van groep 1 tot en met 4 het Sint Nykster bos. Een prachtige koninklijke vlinder, de Koninginnenpage, neemt de kinderen mee rond de vijver om te kijken wat ze daar allemaal tegenkomen. “De kinderen voeren in kleine groepjes allerlei natuuropdrachten uit. Ze ontdekken de cyclus van de vlinder en welke gevaren zij allemaal tegenkomen in hun verschillende gedaantes. Ook gaan ze op zoek naar kriebelbeestjes en waterdiertjes. Een uitdagend opdrachtencircuit, buiten in de natuur”, aldus Mayke Kloetster van Groen Doen.
Dit voorjaar gaan zestien basisschoolgroepen het pad ontdekken. Klik voor alle foto’s op deze LINK















