Algemeen

Steun de voedselbanken, lever DE waardepunten in

Door: Douwe Bijlsma
Voorzitter Piet Zonderland deponeert een envelop met DE- punten in de verzameldoos.
Voorzitter Piet Zonderland deponeert een envelop met DE- punten in de verzameldoos. Foto aangeleverd

BALK/LEMMER - Voor de twaalfde keer zamelen de Lions DE waardepunten in voor de Voedselbanken. Ook de Lionsclub Balk, Tusken mar en Klif doet er weer aan mee. Vorig jaar werden er ruim 710.000 punten ingezameld, goed voor 1324 pakken DE roodmerk koffie.

Deze hele maand december worden de punten ingezameld voor de voedselbanken in Lemmer en Balk. De ingezameld punten worden ingeleverd bij de DE, die deze punten met een premie van 25% omzet in pakken roodmerk koffie.

Koffie zit niet in het basispakket van de voedselbanken, dat zij één keer per veertien dagen uitreiken aan hun cliênten. Maar middels deze actie lukt het de voedselbanken bijna elke keer een pak koffie aan het levensmiddelenpakket toe te voegen.

“Het is bijzonder dat er jaarlijks zoveel punten worden ingeleverd. Vaak komt bij het opruimen van een lade een bundel punten tevoorschijn. Wilt u ook even zoeken in uw woning?”

Inzamelpunten
Op diverse plekken in de Súdwesthoek van Fryslan staan de dozen. In Bakhuizen bij de Spar, Oudemirdum bij de Troefmarkt en in Balk bij Bakkerij Meinsma en Plus Siemonsma. In Lemmer kunnen de punten ingeleverd worden bij Breimer’s Bakkerij, Drogisterij Hak en in de AH winkel.

Vreemd Geld
Naast de DE-punten wordt ook oud en vreemd geld ingezameld ten behoeve van oogoperaties bijkinderen in derde wereldlanden via de stichting Fight4Sigt. Ook papiergeld en munten uit de gulden periode zijn van harte welkom. Dit geld kunt u ook in deze dozen deponeren, wel graag verpakt.