Munitiedepot Lemmer of Kollumerwaard; informatieavond 21 november
LEMMER - Defensie heeft Lemmer op het oog als locatie voor een nieuw munitiedepot. Ook de Kollumerwaard is een optie die nog over is. Dat heeft de verantwoordelijk staatssecretaris in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. Ander mogelijkheden vielen na onderzoek al af.
Het gaat om een depot met 480 zeecontainers met munitie, die snel ingezet kunnen worden. In het geval van Lemmer zou de opslag aan de zuidoost kant van het dorp moeten komen. Het gaat om een gebied van plusminus 0,68 km2 groot.

![]()
De mogelijke locatie voor een munitiedepot tussen Bantega en Lemmer. - Afbeelding Defensie
Eerder reageerde wethouder Chris van Hes op de plannen van Defensie. “Wy hawwe in sjenswize yntsjinne om ’t dizze plannen grutte konsekwinsjes hawwe kinne foar ferskate sektoaren. Tink oan wenjen, wurkjen, rekreearjen en lânbou. Foar agrariërs komt der bygelyks minder grûn beskikber en dat rekket de bedriuwsfiering. Wy wolle fan it ministearje hearre wat de effekten binne fan sa ’n ûntwikkeling.”
Gevarenzones
Daarbij speelt ook mee dat er een gevarenzone rondom de munitieopslag geldt. Deze strekt uit tot maximaal 1900 meter. In zone A (400 meter) is wonen, werken en transport niet toegestaan. In zone B (700 meter) mag niet worden gewoond. In zone C (1.400 tot maximaal 1.900 meter) mogen geen gebouwen staan waar tijdens een groot deel van de dag mensen zijn.
Informatieavond
In ‘t Haske in Joure wordt donderdag 21 november een informatieavond gehouden. “Tijdens deze bijeenkomst licht Defensie de behoefte van de programmaonderdelen toe en is er de mogelijkheid om vragen te stellen over het proces en de mogelijke munitieopslag Snel Inzetbare Capaciteit (SIC) ten zuiden van Lemmer”, laat De Fryske Marren weten.
De informatieavond is opgedeeld in twee delen. Tussen 18:00 en 19:00 uur is gelegenheid voor eigenaren/bewoners van locaties binnen de mogelijk toekomstige veiligheidszones (tot 700 meter) rondom de SIC-locatie om in gesprek te gaan en vragen te stellen. Zij zijn ook per brief geïnformeerd. Na 19:00 uur zijn andere belangstellenden welkom. Van 19:30 tot 21:30 uur geeft Defensie uitleg over de behoefte en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Opgeven voor de bijeenkomst kan via deze link www.defensie.nl/onderwerpen/ruimte-voor-defensie/informatiebijeenkomst
Begin volgend jaar wil Den Haag een besluit nemen.







