Bloedstollend duel, Jouster korfballers promoveren naar eerste klasse
JOURE - De korfballers van sc Joure hebben het geflikt: de promovendus speelt volgend seizoen in de eerste klasse. Met nog twee wedstrijden voor de boeg zijn koploper KV Elburg en Joure in 2B buiten bereik van de concurrentie. De Jousters kregen de overwinning zaterdag niet cadeau van nummer drie Sparta uit Zevenhuizen. Na een spannend duel zegevierde Joure met 10-14.

Tientallen Jouster fans waren afgereisd naar Zevenhuizen voor het promotieduel tegen Sparta. Bij winst was promovendus Joure zeker van een plek in de eerste klasse, bij verlies was het afhankelijk van de resultaten van datzelfde Sparta. Beide ploegen begonnen verdedigend sterk aan de wedstrijd en gaven elkaar weinig ruimte. Dat was ook in de score te zien.
Het eerste doelpunt van Joure viel pas in minuut 14: 1-1. De schroom leek daarna iets van de ploeg af en in het tweede kwart vielen de goals makkelijker bij de Jousters. Via 1-4 werd het 3-6 vlak voor rust. In de laatste minuut van de eerste helft kwam Sparta sterk terug en dat leverde een minieme Jouster voorsprong op bij rust.
Scherp uit kleedkamer
Joure kwam scherp uit de kleedkamer en liep direct uit naar drie verschil. Die marge hield lang stand, tot Sparta een kwartier voor tijd op één verschil kwam. Maar de thuisploeg drukte niet door en de Jousters profiteerden. Joline Reitsema, Sierd van der Goot, Karin Otter en Jeanine de Leeuw zetten Joure op een ruime voorsprong waarna de overwinning geen moment meer in gevaar kwam: 10-14.
Koploper KV Elburg en Joure zijn twee wedstrijden voor het einde van de competitie al zeker van promotie. Volgende week speelt SC Joure thuis tegen DTS (S). Wint Joure die partij, dan wordt een week later de kampioenswedstrijd in Elburg gespeeld.















