Sport

FOTO’S | Langweer pakt punt tegen Wispolia na doelpuntloze wedstrijd

Door: Douwe Bijlsma

LANGWEER – Elk seizoen is anders voor VV Langweer. De dorpsclub begon vier jaar geleden met een vriendenploeg in het eerste elftal en zag sindsdien regelmatig spelers aansluiten die graag met hun vrienden wilden voetballen. Na het succesvolle seizoen van vorig jaar, waarin Langweer met een sterke aanval en een plek in de nacompetitie eindigde, is de situatie dit seizoen flink veranderd.

Afbeelding
Foto Thewes Hoekstra

Met de komst van trainer Joop Braber, oud-speler van SC Heerenveen, wordt er opnieuw gebouwd aan een nieuw team. Tegenstander Wispolia was zaterdag een bekende concurrent in de strijd om de bovenste plaatsen. Vorig seizoen waren beide ploegen nog in de race voor een plek bij de eerste vier.

Langweer moest het echter doen zonder een aantal belangrijke spelers. Pieter Bloemendaal, die vorig seizoen met dertig doelpunten lange tijd topscorer van Friesland was, ontbrak. Zijn aanvalspartner Martijn van der Heide keerde terug naar Renado en verdediger Hessel Zijlstra speelt inmiddels voor VVI. Ook raakte de ploeg middenvelder door een schouderblessure langere tijd kwijt.

Daarnaast ontbraken onder anderen Pieter de Haan, Henk Kok en Fedde de Jong. Op de bank zaten twee reservekeepers en enkele jonge spelers. Toch liet Langweer zien over veerkracht te beschikken.

De jonge aanvallers zorgden met hun snelheid regelmatig voor dreiging en hielden de verdediging van Wispolia bezig. Aan de andere kant stond doelman Kevin Bos een sterke wedstrijd te keepen. Ook verdediger Rik de Jong ruimde veel ballen op. Invaller Tygo Faber viel eveneens sterk in en liet zien klaar te staan wanneer de ploeg hem nodig heeft.

Beide teams kregen kansen, maar gescoord werd er niet. Wispolia zal het gevoel hebben dat er twee punten zijn blijven liggen, terwijl Langweer tevreden kan zijn met een punt. De wedstrijd eindigde in 0-0.

Man van de wedstrijd: keeper Kevin Bos.

De volgende wedstrijd van VV Langweer is zondag 27 september. Dan gaat de ploeg op bezoek bij FC Fochteloo. De aftrap is om 14.00 uur.

Bron: Watte Visser

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding