Start aanleg van vier nieuwe kunstgrasvelden in Joure en Lemmer
JOURE/LEMMER – Gemeente De Fryske Marren is gestart met de aanleg van vier nieuwe kunstgrasvelden in Joure en Lemmer. In Joure komt een gecombineerd veld voor korfbal en voetbal van SC Joure. In Lemmer worden drie kunstgrasvelden aangelegd voor de nieuwe fusieclub FC Lemmer. De velden zijn vanaf het sportseizoen 2026/2027 beschikbaar.

Wethouder Barbara Gardeniers gaf op 15 juni op sportpark De Rien in Lemmer samen met de verenigingen het symbolische startsein. “Met deze nieuwe velden ondersteunen we de ambities van SC Joure en FC Lemmer. Sport brengt mensen samen en draagt bij aan een gezonde en leefbare gemeente” aldus de wethouder.
Aannemer CSC Sport uit Zeewolde voert het project uit, van ondergrond tot keuring. PLANN ingenieurs verzorgde de voorbereiding.
Het gaat om moderne kunstgrasvelden met een zandgevulde infill in plaats van rubber of kurk. Deze zogenoemde sand-dressed velden hebben een stabiele speeleigenschap, zijn beter bestand tegen natte omstandigheden en vergen minder onderhoud. Bovendien sluiten ze aan bij toekomstige Europese regelgeving waarin rubbergranulaat vanaf 2031 wordt verboden.
Voor SC Joure betekent het veld een belangrijke stap vooruit. Voorzitter Douwe Boermans: “Dit nieuwe kunstgrasveld is een prachtige ontwikkeling voor onze omni-vereniging. Het biedt ruimte om te sporten, te groeien en elkaar te verbinden.”
Ook FC Lemmer ziet de aanleg als groot belang voor de fusieclub. Bestuurslid Henk Stoeten: “We bouwen aan een sterke club waarin plezier en prestatie samenkomen. Dit sportpark hoort daarbij.”
Na oplevering worden de velden gekeurd volgens officiële normen en geschikt verklaard voor competitievoetbal en korfbal.













