Sport

FC Twente overklast sc Heerenveen in eigen huis

Door: Rudy Bouma

ENSCHEDE - FC Twente heeft zaterdagavond overtuigend afgerekend met sc Heerenveen. In een eenzijdige wedstrijd in de Grolsch Veste wonnen de Tukkers met maar liefst 5-0. 

FC Twente overklast sc Heerenveen in eigen huis.
FC Twente overklast sc Heerenveen in eigen huis. Foto: Orange Pictures

De Friezen kwamen geen moment in hun spel en hadden weinig in te brengen tegen het dominante Twente. Vanaf de aftrap nam FC Twente het initiatief. De thuisploeg zette hoog druk en kreeg al vroeg kansen via Ørjasæter en Hlynsson, maar doelman Bernt Klaverboer hield Heerenveen in de openingsfase nog op de been. In de 18e minuut was het alsnog raak. Ramiz Zerrouki profiteerde van balverlies achterin bij Heerenveen en schoot onberispelijk hoog in de kruising: 1-0.

Twente bleef doordrukken en verdubbelde de voorsprong in de 29e minuut. Na een eerste inzet die nog werd gekeerd, kon Mats Rots de bal oppikken en eenvoudig binnenschuiven: 2-0. Heerenveen wist daar voor rust weinig tegenover te stellen en ging met een verdiende achterstand de kleedkamer in. Ook na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. FC Twente hield de controle en sloeg opnieuw snel toe. Daan Rots tikte in de 53e minuut een voorzet beheerst binnen en maakte er 3-0 van. Heerenveen probeerde met wissels het tij te keren, maar bleef kwetsbaar en kwam nauwelijks tot kansen. In de 62e minuut volgde de vierde treffer. Nadat een poging van Daan Rots nog werd geblokt, schoot Kristian Hlynsson raak. Het slotakkoord was voor Sam Lammers, die in de 83e minuut een voorzet van debutant Arno Verschueren afrondde en de eindstand op 5-0 bepaalde.