Langweer 1 boekt ruime thuiszege voor winterstop
LANGWEER – Zondag stond bij Langweer in het teken van sponsoractiviteiten. Alle elftallen gingen op de foto in hun nieuwe tenue. Daarna sloot Langweer 1 het thuisprogramma voor de winterstop overtuigend af met een 5-1 overwinning op Kuinre 1.

Langweer miste een aantal spelers. Kevin Bos, Rik de Jong (hersenschudding) en Fedde de Jong waren afwezig. Ook Laas Spannenburg en Rinze Huisman waren niet fit genoeg om te starten. In de verdediging schoof Edwin Keulen door naar de voorstopperpositie, met Rimmer Bles en Henk Kok op de backposities. Opvallend was dat er dit keer geen pupil van de week was, maar ‘dames van de week’ in de line-up.
Sterke start, daarna moeizame fase
Langweer begon fel. Al in de vierde minuut kreeg Martijn van der Heide een grote kans op de openingstreffer, maar Kuinre ontsnapte. Acht minuten later was het alsnog raak: een teruggelegde bal werd door Van der Heide benut (1-0). Kuinre kwam snel terug in de wedstrijd na een handsbal in het strafschopgebied. De toegekende penalty betekende de 1-1.
Het spel liep daarna stroever, al bleef Langweer gevaarlijk. In de 34e minuut leidde een vloeiende aanval tot de 2-1 via Thomas de Jong. Nog voor rust vergrootte Langweer de voorsprong: Thomas de Jong zette goed door en bediende Van der Heide, die de 3-1 binnenschoot.
Penalty en fraai slotakkoord
Na rust bleef Langweer de bovenliggende partij, maar duurde het tot de 76e minuut voordat de score weer veranderde. Opnieuw leidde een handsbal tot een strafschop, die door Pieter Bloemendaal werd benut: 4-1. Daarna bracht Langweer vier wissels: Brobbey Brouwer, Rimmer van der Sluis, Pieter de Haan en Noah Pattiwei kwamen binnen.
Kuinre kreeg nog een mogelijkheid, maar keeper Aize van der Sluis redde knap in de 82e minuut. Het slotakkoord was voor Rinze Huisman de Geest, die na een sterke solo in de 85e minuut de 5-1 schitterend door de benen van de keeper afrondde. In de 88e minuut was er nog een grote kans na een snelle actie van Noah Pattiwei, maar Brobbey Brouwer schoot op de keeper.
Aurelius Faber werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd, mede door zijn sturende rol op het middenveld en het onderscheppen van aanvallen van Kuinre.
Vooruitblik
Komende zondag speelt Langweer de laatste wedstrijd van het jaar in Lippenhuizen. De ploeg wil daar de derde plek vasthouden. Langweer staat er uitstekend voor in de competitie en heeft met Pieter, goed voor 18 doelpunten, de huidige topscorer van Fryslân in de gelederen.




























