CVVO scoort eindelijk, maar wint weer niet
LEMMER - De start van het nieuwe seizoen valt tegen voor CVVO. De ploeg speelde gelijk tegen Balk en verloor toch wel verrassend van DWP. In beide wedstrijden scoorde CVVO niet. Tegen het volledig onbekende Swift ’64 uit Swifterbant scoorden de Lemsters afgelopen zaterdag twee keer, maar ook dit bleek niet genoeg voor de overwinning.

Trainer Willem Jan Talsma moest een aantal omzettingen doen omdat Jorn Miedema geblesseerd was geraakt op de training. Hierdoor schoof Lammert Schut door naar het middenveld en verscheen Hedzer Bergstra in de basis, centraal in de verdediging. Door een ongelukkig moment van diezelfde Hedzer in minuut 10 kwam CVVO op achterstand. Een voorzet van Swift werd ongelukkig door hem in het eigen doel gewerkt: 0–1.
Job Zwager teisterde de lat en dit bleek de voorbode van de gelijkmaker, die door Gerben Visser binnen werd getikt: 1–1. Het Lemster publiek had het gevoel dat CVVO over Swift heen kon gaan als het wat meer gas zou geven. Dat probeerde de ploeg ook wel, maar het vinden van de juiste kleur bleek regelmatig een te grote opgave. Swift kwam er af en toe gevaarlijk uit, met name via de op rechts acterende nummer 7.
Vlak voor tijd alsnog mis
Na rust speelde CVVO iets beter en verscheen het vaker voor het doel van Swift. Net als in de eerste helft stond het houtwerk doelpunten van CVVO in de weg. Eerst trof Gerben Visser koppend de lat na een voorzet van Tije Heeres, en ook Job Zwager poeierde snoeihard op de lat toen hij de bal na een scrimmage voor zijn voeten kreeg. De tandem Gerben Visser – Tije Heeres, vorige week nog afwezig, zorgde ervoor dat CVVO een kwartier voor tijd toch op voorsprong kwam. Tije zette voor en Gerben knikte raak: 1–2. Uitspelen van de wedstrijd leek het devies, maar vlak voor tijd ging het alsnog mis. Miscommunicatie in de verdediging leidde tot de 2–2 van Mitchel Venverloo.
Op zaterdag 11 oktober speelt CVVO op eigen terrein tegen IJVC. Deze ploeg wordt al bestempeld als de aanstaande kampioen, maar verloor op 4 oktober met liefst 0–5 van AVC. De IJlsters zullen dan ook getergd aan de aftrap verschijnen op sportpark De Rien.
Tekst Piet Loonstra












