
JOURE / HEERENVEEN – De freerunners van CSC Joure lieten zaterdag 22 februari zien wat ze in huis hebben tijdens de Speed Contest in Heerenveen, georganiseerd door JUMP Freerun. Van de negen deelnemers wisten er maar liefst zeven de finale te bereiken, en vijf jongens mochten uiteindelijk het podium beklimmen. Eldert de Jong en Justin Koster sleepten zelfs de overwinning binnen in hun leeftijdscategorie.
Na een korte warming-up kregen de freerunners een half uur de tijd om twee verschillende routes in de freerunhal te verkennen. Vervolgens moesten ze in een beperkte tijd hun snelste runs neerzetten. De snelste tijden van beide runs werden bij elkaar opgeteld, en de vijf snelste freerunners gingen door naar de finale. Daar wachtte een langer parcours, waarop ze slechts één kans kregen om hun beste tijd neer te zetten.
Jongste freerunners
De eerste wedstrijd om 10:00 uur was voor de jongste categorie, 6/7 en 8/9 jaar. Jelte Reinders (8), die nog maar een maand freerunt, liet twee goede runs zien op zijn allereerste wedstrijd, maar kwam net tekort voor een finaleplaats. Eldert de Jong (9), die al enkele jaren traint bij CSC Joure, vloog beheerst over het parcours en plaatste zich als eerste voor de finale. Ook daar was hij iedereen te snel af en eindigde op de 1e plaats.
Sterke prestaties in een uitdagende competitie
In de tweede wedstrijd om 13:30 uur was het de beurt aan Noud IJkema (11), Justin Koster (11) en Tygo de Jonge (11) in de categorie 10/11 jaar en Doeke Brouwer (12), Melle Veltman (12), Hidde Nolles (12) en Tim de Bruin (13) bij de categorie 12/13 jaar. In de kwalificatie was er tijd genoeg voor alle jongens om naar tevredenheid hun best haalbare tijd neer te zetten. Justin en Tygo wisten zich daarmee te plaatsen voor de finale, evenals Melle, Hidde en Tim. Dit was al een opsteker.
Justin, die nog maar een paar maanden freerunt, wist zeer verdienstelijk de snelste tijd neer te zetten en Tygo kwam vlak achter hem aan op de 2e plaats bij de 10/11-jarigen! Bij de 12/13-jarigen waren de jongens van Heerenveen zelf erg sterk, maar wist Melle nog een knappe 3e plaats te bemachtigen.
Het was een leuke en leerzame dag voor alle freerunners, vooral voor degenen die voor het eerst aan een wedstrijd deelnamen. Dat velen ook nog een finaleplaats behaalden of zelfs een beker mee naar huis namen, maakte het extra bijzonder!










