Staalbouw Nagelhout verder als Staalbouw Bakhuizen na overname
BAKHUIZEN – Staalbouw Nagelhout uit Bakhuizen gaat per vandaag verder onder de naam Staalbouw Bakhuizen. Aanleiding is de overname door Zwanenburg uit Heerenveen. Het bedrijf blijft gevestigd in Bakhuizen. Volgens de betrokken partijen wordt met de overname ingezet op continuïteit, behoud van werkgelegenheid en verdere ontwikkeling van het specialistische maakbedrijf.

Directeur Henderikus Oostra, al veertig jaar aan het bedrijf verbonden, zegt dat de basis van het bedrijf blijft staan. “Wat hier staat, is met vakmanschap en hard werken opgebouwd. Dat fundament blijft. Tegelijkertijd zetten we stappen om het bedrijf toekomstbestendig te maken. Afspraak is afspraak blijft daarbij onze basis,” aldus Oostra. Lopende projecten worden volgens het bedrijf voortgezet.
Staalbouw Bakhuizen is gespecialiseerd in staalconstructies voor de utiliteitsbouw. Vanuit Bakhuizen werkte het bedrijf de afgelopen jaren onder meer aan projecten als Forum Groningen, Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam en de verbouwing van het World Trade Center Amsterdam.
Erik Zwanenburg, eigenaar van Zwanenburg, noemt de reputatie en het team van Staalbouw Bakhuizen een belangrijke reden voor de overname. “Het is belangrijk dat dit soort specialistische bedrijven in de regio verankerd blijven,” zegt hij.
De naamswijziging is bekendgemaakt tijdens een personeelsbijeenkomst. Daarbij gaf krachtsporter Jitse Kramer een korte demonstratie.






