In bedrijf

Breimer’s Bakkerij viert meer dan 200 jaar vakmanschap; ouder dan het Koningshuis

Door: Douwe Bijlsma
Afbeelding
Foto Oud Lemmer

LEMMER – Breimer’s Bakkerij viert een bijzonder jubileum: het familiebedrijf bestaat inmiddels meer dan 200 jaar. Ter ere van deze mijlpaal brachten burgemeester Klaas Agricola en wethouder Remboud van Iddekinge dinsdag een feestelijk bezoek aan de winkel in Lemmer. Daar verrasten ze eigenaren Jan en Hendrik Breimer met een oorkonde, bloemen en een glazen award namens de gemeente De Fryske Marren.

Tijdens de korte ceremonie sprak burgemeester Agricola lovende woorden over het jubilerende bedrijf:”Al meer dan 200 jaar is Breimer’s Bakkerij een vertrouwd gezicht in onze regio. Een plek van vakmanschap en betrokkenheid. Wy binne grutsk op jimme bydrage oan it lokale ûndernimmerskip. Op nei de folgjende generaasje!”

Jan en zijn zoon Hendrik toonden zich dankbaar en geroerd door de erkenning. De onderscheiding markeert niet alleen een historisch jubileum, maar ook de blijvende rol van de bakkerij als geliefd ambachtelijk familiebedrijf in de regio.

Meer dan twee eeuwen bakkersgeschiedenis
De wortels van Breimer’s Bakkerij gaan terug tot 1804, toen Jan Breimer een bakkerij runde in Oosterzee. In de jaren vijftig van de vorige eeuw nam Hendrik Breimer de zaak over, maar verhuisde in 1959 naar Lemmer, waar aan het Turfland een nieuwe bakkerij werd gevestigd. Vanaf dat moment begon de expansie.

In de daaropvolgende decennia groeide het bedrijf gestaag. Er kwamen filialen in Joure, Delfstrahuizen en later ook in Sneek bij. In 1988 traden de zoons Jan en Henk toe als vennoten, en in 2004 nam de familie de winkel aan de Vissersburen in Lemmer over. Inmiddels is ook Hendrik, de zoon van Jan, actief in het bedrijf.

Vandaag de dag heeft Breimer’s Bakkerij drie vestigingen: in Lemmer, Joure en Sneek, met een personeelsbestand van meer dan 100 medewerkers (circa 55 tot 60 FTE). De bakkerij levert naast de eigen winkels ook aan supermarkten, horeca, zorginstellingen en andere bedrijven in een uitgestrekt verzorgingsgebied: van Bolsward tot Haulerwijk, en van Emmeloord tot Dokkum.

149.000 stukjes Oranjekoek
Breimer’s Bakkerij bestaat langer dan de Kamer van Koophandel en zelfs het Koninklijk Huis. In 2024 gingen er maar liefst 149.000 stukjes oranjekoek over de toonbank – een getal dat niet alleen de omvang van het bedrijf onderstreept, maar ook het blijvende enthousiasme voor ambachtelijk gebak laat zien.

Met drie winkels, een toegewijd team en een geschiedenis om trots op te zijn, is Breimer’s Bakkerij klaar voor de toekomst. Of zoals de familie het zelf zegt: “Op naar de volgende generatie.”

Afbeelding
Afbeelding