Cultuur en uitgaan

Tweede Kerstdag eropuit: Krystkuiertocht Sint Nyk

Door: Douwe Bijlsma
Tweede Kerstdag is er weer de Krystkuiertocht Sint Nyk
Tweede Kerstdag is er weer de Krystkuiertocht Sint Nyk Gewoan Dwaan / Douwe Bijlsma

SINT NICOLAASGA - De ‘Krystkuiertocht Sint Nyk’ op Tweede Kerstdag is inmiddels een begrip.  De afstand van de gezellige kerstwandeling is circa 6 kilometer.

“Het is een dag om samen met uw familie en/of vrienden een heerlijke wandeling te maken in een mooie omgeving met veel bezienswaardigheden”, aldus de organisatie. “Onderweg wordt u verrast door onder andere muziek en toneel. Tevens kunt u zich tegoed doen aan enkele warme versnaperingen.”

Gezien de vele regen van de afgelopen dagen is een deel van de route nogal modderig. Dinsdag kwam het bestuur daarom bijeen. “Vanwege het regenachtige weer is het bos slecht begaanbaar. Vandaar dat we vanavond bij elkaar zijn gekomen om onze alternatieven door te spreken.”

De organisatie adviseert om hun socials https://www.facebook.com/Krystkuier in de gaten te houden. Ook raad men aan alvast de oude schoenen of laarzen klaar te zetten.

De start is dinsdag tussen 12.30 en 14.30 uur in het Zalencentrum Sint Nyk, Baron van Hardenbroekstraat 3. Deelname kost 3 euro per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar lopen gratis mee.