Eerste editie Jouster festival Heremapark Live afgelast
JOURE - Na de persconferentie van vrijdagavond zat er voor het Jouster festival Heremapark Live niets anders op: het gaat niet door. Dat zegt bestuurslid Siep van der Valk. Festivals met meer dan 750 mensen blijven tot 20 september verboden.

Het zou de eerste editie worden van Heremapark Live, er waren meer dan 2.000 kaarten verkocht. Dat kan dus niet. Al gauw wordt dan gekeken naar andere evenementen, waar wel duizenden mensen bij zijn: Formule 1 en voetbalwedstrijden.
Het verschil is dat bij de laatste evenementen de bezoekers een vaste plek hebben en bij festivals niet. ‘Maar zo groot is dat verschil ook weer niet’, volgens Van der Valk. ‘Als je ziet hoe het in de stadions gaat en straks ook bij de Formule 1.’
De Vereniging Nederlandse Poppodia en -Festivals (VNPF) begint het idee te krijgen dat ‘het probleem van niet-gevaccineerden nu ons probleem wordt’. Volgens Schans zijn organisatoren, publiek, zelfstandigen en met name artiesten de dupe van de laatste maatregelen.
Tegelijkertijd wil Van der Val niet te hard zijn. ‘Ik weet dat het soms moeilijk is. Iedereen heeft het afgelopen jaar veel voor de kiezen gehad. Wij hebben er ook veel werk in gestoken, een mooi programma geregeld, veel kaarten verkocht. Daarom zijn we nu heel teleurgesteld.’ Onder andere Miss Montreal en Jett Rebel zouden naar Joure komen.
‘Het is niet alleen spijtig voor ons, maar ook voor de duizenden mensen die een kaartje hebben gekocht. We zitten allemaal wel wat te wachten op een leuk feestje of festival.’
Heremapark Live wordt nu verschoven naar juni volgend jaar. Die afspraak was er ook al met de artiesten.








