Museum Joure viert zaterdag vijftigjarig bestaan met gratis toegankelijke feestdag vol activiteiten
JOURE – Museum Joure bestaat vijftig jaar en viert dat zaterdag 3 oktober met een feestelijke dag voor bezoekers. Onder de naam ‘Museum Joure in bedrijf’ organiseert het maakmuseum een uitgebreid programma met workshops, demonstraties, rondleidingen, muziek en activiteiten voor jong en oud. De toegang is gratis.

Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen bezoekers binnen en buiten het museum kennismaken met het veelzijdige aanbod. In de museumtuin zijn verschillende stands te vinden en verspreid over het museum zijn er activiteiten waarbij bezoekers zelf kunnen maken en ervaren.
“De feestdag geeft eigenlijk een impressie van ons veelzijdige aanbod gedurende het jaar, waarin we mensen laten maken en meemaken”, vertelt directeur Iris Nutma.
Workshops, demonstraties en muziek
Op het programma staan onder meer een workshop linosnede, een koffieproeverij, een historische kuier en demonstraties van een theezakjesmachine en drukpersen. Ook kinderen kunnen aan de slag met het maken van cakejes en bijpassende onderleggers. Muzikanten van It Toanhûs verzorgen optredens.
Van pakhuis tot maakmuseum
Museum Joure opende in 1976 de deuren als Johannes Hesselhuis in het oude pakhuis van Douwe Egberts. In de afgelopen vijftig jaar groeide het museum steeds verder uit. Met de historische panden kwamen ook verschillende ambachten en verhalen erbij.
Tegenwoordig richt Museum Joure zich op het maken van vroeger, nu en de toekomst. Daarbij staan onder meer de traditionele industrieën uit Joure centraal, zoals koffie en thee, klokken en metaalwaren.
“Uiteindelijk is een museum van het maken ontstaan. Een bedrijvig museum waar we trots op zijn, en dat het vieren waard is”, aldus de organisatie.
Het volledige programma van de feestdag is te vinden via www.museumjoure.nl/50jaar.












