Cultuur en uitgaan

Zomermarkten in Oudemirdum en Joure

Door: Douwe Bijlsma

OUDEMIRDUM – In Oudemirdum en Joure worden deze zomer sfeervolle markten gehouden. Op woensdag 15 juli bruist Oudemirdum van de activiteit tijdens de zomermarkt op de Brink. Ruim tachtig kramen en foodtrucks bieden een mix van streekproducten, ambachten en kleding. Bezoekers vinden onder andere aardewerk, honing, accessoires, inheemse planten en stoere woondecoratie.

Voor wie tussendoor iets wil eten of drinken, zijn er poffertjes, pizza, stroopwafels, ijs en culinaire hapjes van lokale restaurants. Kinderen vermaken zich met workshops in het Kinderdorp naast de kerk, terwijl volwassenen kunnen genieten van een wandeling door de Gaasterlandse bossen of het Bezoekerscentrum Mar & Klif. De markt is geopend van 11.00 tot 17.00 uur.

Afbeelding
Foto Sabine Boode

Joure 17 juli
Op vrijdag 17 juli is het centrum van Joure het decor van de Simmermerke. Zo’n veertig standhouders tonen woonaccessoires, kleding, sieraden, speelgoed en streekproducten. De markt is open van 11.00 tot 17.00 uur, met een uitgebreid aanbod aan winkeltjes en terrassen.