Algemeen

‘Joure Bevrijd, 15 april 1945’ langs scholen, filmvertoning op 15 april

JOURE - De stichtingen Hystorisch Wurkferbân Skarsterlân (HWS) en Nationale Herdenking Joure zijn de afgelopen weken actief op de Jouster basisscholen geweest. Ze bezochten de scholen met het thema ‘Joure bevrijd, 15 april 1945’.

Joure Bevrijd op Jouster scholen Eigen foto
Joure Bevrijd op Jouster scholen Eigen foto

Naast educatie door het vertonen van (historisch) filmmateriaal, gingen de leerlingen aan de slag met een rapworkshop. Het thema daarvan was ‘Vrijheid’. Jacob Halma van HWS gaf een bijzondere presentatie over de bevrijding van Joure.

Op zaterdag 15 april aanstaande wordt de film ‘Joure bevrijd’ doorlopend, tussen 10.00 en 17.00 uur, gedraaid in de Hobbe van Baerdt Tsjerke te Joure. De toegang is gratis.

,,Kom langs én ervaar het geluk, de opluchting en bevrijding van Joure (en Friesland) op 15 april 1945 Opdat we niet vergeten…..’’

Joure Bevrijd op Jouster scholen Eigen foto