Algemeen

FOTO’S | Veel belangstelling voor open middag Piterstún in Lemmer

Door: Douwe Bijlsma

LEMMER – De open middag van buurttuin Piterstún in Lemmer heeft zaterdag veel bezoekers getrokken. Belangstellenden konden kennismaken met de biologische tuin en kregen uitleg over onder meer wisselteelt en natuurlijke plaagbestrijding.

Afbeelding
Foto Jan van der Werf

Tijdens de middag stond niet alleen het tuinieren centraal. Piterstún wil ook een plek zijn waar inwoners elkaar kunnen ontmoeten. Vrijwilligers vertelden over het werk in de tuin en over de manier waarop zonder chemische bestrijdingsmiddelen wordt gewerkt.

Ook was er aandacht voor eten en ontmoeting. Vrijwilligers met verschillende achtergronden verzorgden hapjes uit onder meer de Friese, Turkse en Wit-Russische keuken. Daarmee kreeg de middag naast een groen ook een sociaal karakter.

De open middag was bedoeld om meer mensen kennis te laten maken met Piterstún en de activiteiten die daar plaatsvinden. De tuin richt zich op biologisch tuinieren, maar ook op verbinding tussen inwoners en het delen van kennis en ervaringen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding