Algemeen

Eerste Mattheüs Merke op IKC St. Mattheüs brengt €1.200 op

Door: Douwe Bijlsma

JOURE – De eerste Mattheüs Merke op IKC St. Mattheüs in Joure is succesvol verlopen. De markt bracht woensdag 9 september maar liefst 1.200 euro op. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van een nieuwe geluidsinstallatie voor de school.

Danny Noppert in actie tijden de Mattheüs Merke.
Danny Noppert in actie tijden de Mattheüs Merke. Foto aangeleverd

De organisatie had vooraf gehoopt de markt op het schoolplein te kunnen houden, maar harde windstoten gooiden roet in het eten. Dankzij de hulp van ouders en medewerkers kon alles binnen korte tijd naar binnen worden verplaatst en ging de Merke gewoon door.

Bezoekers konden genieten van een grote verscheidenheid aan activiteiten en producten. Leerlingen verkochten zelfgemaakte schilderijen, vaasjes, boekenleggers, onderzetters en wenskaarten. Daarnaast waren er onder meer cupcakes, popcorn, hotdogs, boeken, ijs, schminken en een draaiend rad. Een van de publiekstrekkers was het darten tegen topdarter Danny Noppert uit Joure.

Nieuwe traditie
Volgens de school draait de Mattheüs Merke niet alleen om de opbrengst. Het belangrijkste doel is ontmoeting en verbinding tussen leerlingen, ouders, grootouders en andere betrokkenen. De keuze voor het begin van het schooljaar is bewust gemaakt, omdat deze periode bekendstaat als de ‘Gouden Weken’, waarin kennismaken en groepsvorming centraal staan.

De organisatie bedankt de oudervereniging, die verantwoordelijk was voor de voorbereiding, kraampjes, prijzen en contacten met sponsoren. Ook lokale ondernemers uit Joure droegen bij aan de markt.

Door het succes van de eerste editie wil IKC St. Mattheüs van de Mattheüs Merke een nieuwe jaarlijkse traditie maken.

Afbeelding