Huurappartementen in centrum Lemmer de hoogte in
LEMMER – De bouw van 43 duurzame, gasloze huurappartementen aan de Parkstraat en Pampusstraat in het centrum van Lemmer gaat de hoogte in. Het project vervangt verouderde woningen en gebouwen en bestaat uit 12 driekamer- en 31 tweekamerappartementen. De woningen zijn bedoeld voor starters, senioren en kleinere huishoudens.

Uitbreiding woningaanbod
De nieuwbouw komt in de plaats van 21 appartementen aan de Parkstraat 1-22, de voormalige brandweerkazerne en het voormalig Groene Kruis-gebouw aan de Pampusstraat. De bouw maakt deel uit van de wijkvernieuwing Zuiderzeestraat e.o., waar Dynhus eerder al aan 140 woningen werkte. Dit is de laatste fase van dat project. Anneli Bouckaert: “We zijn blij dat we met dit project extra woningen toevoegen. De nieuwe appartementen liggen op een ideale locatie, dicht bij het centrum. Allerlei voorzieningen zijn op loopafstand.”
Duurzaam en betaalbaar
Alle appartementen zijn met een lift bereikbaar. De woningen worden gasloos en energiezuinig, wat moet zorgen voor lage woonlasten en een comfortabel binnenklimaat. De huurprijzen blijven onder de sociale huurtoeslaggrens.
Bouwen op krappe locatie
De bouwplaats ligt midden in het centrum en is beperkt van ruimte. Daarom wordt extra aandacht besteed aan een BLVC-plan (bereikbaarheid, leefbaarheid, veiligheid en communicatie) om overlast voor omwonenden te beperken. Henk Rozema: “Dit project is een voorbeeld van hoe samenwerking en innovatie hand in hand gaan.”
Het ontwerp is van TWA Architecten. Jorritsma Bouw voert de bouw uit. De oplevering staat gepland voor later dit jaar.














