
AKKRUM – Klaas Dijkstra maakt (bijna) dagelijks foto’s van nieuwsgierigheden, natuurmomenten en andere zaken die hij tegenkomt als hij op pad is. Deze keer maakte hij deze foto’s van de Mellemolen.
Aan de Nije Skou 2 - Akkrum staat de Mellemolen, een gerestaureerde, werkende holle postmolen met een rijke historie. Oorspronkelijk stond hij bekend als de Polslootpoldermolen of Spookmolen, maar tegenwoordig draagt hij de naam Mellemolen, een eerbetoon aan de vroegere poldereigenaar Melle Sjoukes Hylkema.
De molen dateert uit 1849 en is door de jaren heen meerdere malen herbouwd en gerestaureerd, onder meer in 1976 en 2004. Als Rijksmonument vormt de Mellemolen een tastbare herinnering aan de Friese waterstaatkundige geschiedenis.
De molen is volledig maalvaardig en daarmee niet alleen een karakteristiek beeld in het landschap van Akkrum, maar ook een levend stuk erfgoed dat de verhalen van generaties weerspiegelt.















