Opmerkelijk incident op de brug van de Prinses Margrietsluis in Lemmer
LEMMER - Dinsdagmiddag vond er een opmerkelijk incident plaats op de brug van de Prinses Margrietsluis in Lemmer. Een 78-jarige vrouw reed met haar auto over de brug toen deze plotseling open ging.

De vrouw verloor de controle over haar voertuig, dat vervolgens van de brug af gleed en een vrije val maakte. Wonder boven wonder slaagde ze erin om op tijd uit de auto te ontsnappen. Ze moest over het gat springen dat ontstond door de opening van de brug, maar wist ongedeerd weg te komen. Haar auto raakte zwaar beschadigd.
Daarnaast raakte ook een vrachtwagenchauffeur in de problemen. Zijn voertuig kwam klem te zitten op de brug, wat leidde tot aanzienlijke verkeershinder in beide richtingen. De politie regelde tijdelijk het verkeer, terwijl een berger het voertuig heeft geborgen en een monteur ter plaatse kwam om de situatie te verhelpen. Door de schade aan de brug konden enkele boten in de Prinses Margrietsluis niet passeren. Gelukkig raakte bij dit incident niemand gewond.
Het is opmerkelijk dat dit incident plaatsvond kort na aangekondigde werkzaamheden aan de brug. Van 15 tot 16 mei 2025 voerde Rijkswaterstaat herstelwerkzaamheden uit aan de brug over de Prinses Margrietsluis. Tijdens deze periode was de brug gestremd voor wegverkeer, fietsers en wandelaars. Het is niet duidelijk of de werkzaamheden direct verband houden met het incident.
Klik voor een filmpje op deze link: www.omropfryslan.nl/nl/nieuws/17490353/auto-en-vrachtwagen-opgetild-door-openstaande-brug-in-lemmer











