Beroemde luchtfietsen zijn terug in Sybrandy’s Speelpark

OUDEMIRDUM – De beroemde luchtfietsen zijn terug in Sybrandy’s Speelpark aan de Hege Gerzen. Maandagmiddag werd stilgestaan bij de 50-jarige geschiedenis van deze attractie.

De luchtfietsen werden in 1976 officieel werd geopend door de toenmalige burgemeester H.L. Sixma baron Van Heemstra, Rients Sybrandy en Tjebbe Agricola. Laatstgenoemde, inmiddels 94 jaar, verrichte samen met burgemeester Leo Pieter Stoel en opvolgende generaties van de familie Sybrandy de heropening.

Afbeelding
Foto Folkert Folkertsma

De luchtfietsen, die dertig jaar dienst hebben gedaan, verdwenen in 2006 uit het park. Vorige zomer startte Sybrandy’s Speelpark een ‘terugroepactie’, met als resultaat dat de bezoekers weer door de lucht kunnen fietsen.

Bij de opening waren ook Jentsje de Jong, die de luchtfietsen vijftig jaar geleden ontwierp, en zijn zoon Tjalling, die nu verantwoordelijk is voor productie via De Jong Staalbouw BV, aanwezig. Hiermee is een iconisch stukje speelparkgeschiedenis opnieuw tot leven gebracht voor jong en oud.