KNRM Lemmer:

"Laat je reddingsvest keuren'

LEMMER - Dat een goed werkend reddingsvest belangrijk is, weten ze bij de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) maar al te goed. Om ongelukken, soms met dodelijke afloop, te voorkomen is de maand maart uitgeroepen tot keuringsmaand. Skipperland in Lemmer keurt in deze maand reddingsvesten tegen een speciale actieprijs van 35 euro per stuk.

Afbeelding
Foto Bram Oostdijk

De KNRM rukt jaarlijks gemiddeld twintig keer uit voor een Man Over Boord (MOB)-melding. In sommige gevallen loopt dat fataal af. Een goed onderhouden en goed werkend reddingsvest kan het verschil maken tussen leven en dood. Toch gebeuren er jaarlijks ongelukken doordat het reddingsvest niet goed werkt.

Zoekactie naar man die niet kon zwemmen
Ook de KNRM in Lemmer ziet dit soms gebeuren. Schipper Jouke Kuipers: “Eén van de zoekacties die ik me goed herinner, is naar een man die struikelde op een binnenvaartschip en overboord ging. Het was in mei of juni, het was best mooi weer. Het probleem was: hij kon niet zwemmen. En zijn zwemvest lag nog in het ruim.”