Raad zet streep door ‘statig pakhuis’ in Joure

Politiek
Afbeelding van hoe het pakhuis in Joure had moeten worden Afbeelding Johan Brouwer
Afbeelding van hoe het pakhuis in Joure had moeten worden Afbeelding Johan Brouwer

JOURE - Door het plan van om een ‘statig pakhuis’ te bouwen op het achterf van Midstraat 35 in Joure is eens streep gezet. Woensdagavond gaf een meerderheid van de gemeenteraad te kennen tegen de komst van het gebouw te zijn.

Belangrijkste argument van die meerderheid is dat het pakhuis, een initiatief van Ynte Kuinderms, te groot en te hoog zou worden. Met de bouw van het pakhuis zou de voormalige geelgieterij, een gemeentelijk monument aan het zicht worden onttrokken. Maar los hiervan zou de FNP, ondanks dat de locatie er van op zou knappen, nog steeds vinden dat het pakhuis te fors zou zijn. Volgens het ontwerpplan zou het 6 bij 24 meter worden, met een hoogste punt van 9 meter.

Met het in meerderheid tegen stemmen gaf de gemeenteraad geen gehoor aan de wens van het college van burgemeester en wethouders om vervallen terrein aan de Kolkstraat, dat nu met name als parkeerplek wordt gebruikt, met het pakhuis in negentiende eeuwse stijl op te knappen.

Lees ook www.grootdefryskemarren.nl/grootdefryskemarren/algemeen/plan-voor-statig-pakhuis-aan-de-kolkstraat-in-joure